Bulunduğunuz konumu : Ana Sayfa > Haberler > Blog
8 Faktörler Daimi Mıknatıs Manyetik Kuvvet Etkileyecek

Kalıcı mıknatıs için manyetik kuvvet uzun süre kalabilirler ama gerçekten kalıcı değildir. Manyetik kuvvet etkileyecek 8 faktör vardır.

1. materyalin formülasyonu
Temelde Malzeme formülasyon sınırları manyetik özellikleri. Sinter NdFeB mıknatıs güçlü ve alniko zayıf olduğunu. Formülasyon dayalı olarak aynı malzeme için bir fark vardır. Sınıf N45 için manyetik kuvvet aynı boyutta mıknatıs dereceli N35 daha yüksektir.
2. Mıknatıs büyüklüğü ve şekli
3. mıknatıslanma doymazlığı

Şarj Yalnızca tam, manyetik kuvvet tamamen elde edilebilir.
4. Manyetik devrenin Tasarım
Farklı manyetik yön, manyetik kuvvet farklıdır. Bir silindir mıknatıs, manyetik kuvvet eksenel mıknatıslanmamış çapı-manyetize daha güçlüdür.
5. Çalışma sıcaklığı
Mıknatıs özellikle sinterlenmiş NdFeB mıknatıs, çalışma sıcaklığına çok duyarlıdır. Çevre anlık ve sürekli yüksek sıcaklık kazanılabilir ve kurtarılamayan, geri dönüşümlü ve geri dönüşümsüz olmak üzere bazı demanyetizasyon neden olabilir. Sıcaklık aralığı 80-200 santigrat çalışma göre, sinterlenmiş NdFeB mıknatıs (N, M, H, SH, UH, AH vb) birkaç notu dizi ayrılır.Maliyeti yüksek çalışma sıcaklığı sınıf için pahalı olacak. Yani sizin çalışma sıcaklığını düşünün ve doğru ürünü seçmek gerekiyor. Manyetik kuvvet kaybı çalışma sıcaklığı izin verilen aralığın altında göz ardı edilebilir. Uzun bir süre için bir sınır çalışan sıcaklık altında çalışırken Ama manyetik kuvvet hızla azalacaktır.
6. Çalışma nem
Sinter NdFeB mıknatıs okside ve daha sonra kendi manyetik kuvvet kaybı edilmesi kolaydır. Biz bu sorunu önlemek için kaplama kullanmak. Ama bu kalıcı bir çözüm değildir. Yani kurutma, daha iyi.
7. Harici manyetik alan
Karşıt kutupların manyetik alanı mıknatıs kendisinden birkaç kat daha büyük olduğu zaman, mıknatıs kutupları etrafında ters yerleştirirken manyetik kuvvet azalacak indirgeme açık olacaktır.

8. Güçlü şok
Bu manyetik kuvvetini azaltmak, ancak uzun zamana ihtiyacı olacaktır.

Contact information
China Magnets Source Material Limited
Tower B, Qiongzhu Building,
Huawang Rd,Longhua District,
Shenzhen,China
Tel: +86 755 28174720
Fax: +86 755 28174720