Bulunduğunuz konumu : Ana Sayfa > Haberler > Blog
Ne Malzeme seçilmelidir? - Neodimyum Mıknatıs, SmCo, Alnico, Ferit

Biz karşılaştırmalar yapmak için bugün kullanılan dört ana türlerini seçin. Onlar NdFeB, Alnico, SmCo ve Ferrit mıknatıslar vardır.
Performans 1.Magnetic
Sıcaklığın 2.Effects
Manyetik İstikrar üzerine Pozlama 3.Effects
Kaplama olmadan 4.Corrosion Direnci
5.Price karşılaştırması
Force Manyetik Hatlarının 6.Properties
7.Useful Tasarım Öneri
Kalıcı mıknatıslar 8.Typical Uygulamaları

En mıknatıslar anizotropik olan ve sadece yönlendirme yönde manyetize edilebilir. İzotropik mıknatıslar, herhangi bir yönde manyetize edilebilir olmakla birlikte, genellikle anizotropik Mıknatısların performansı düşüktür. Eğer kalıcı manyetik malzeme seçtiğinizde, aşağıdaki yönlerini dikkate almak gereklidir:
• Manyetik istikrar gereklidir.
• Maksimum çalışma sıcaklığı.
• Kullanılabilirlik.
• Korozyon direnci.
• Maliyet.
• Boyut ve / veya kilo sınırlamaları.
Belirli bir uygulama için Flux gereksinimi •.

Performans 1.Magnetic
BHmax bir mıknatıs, minimum hacimde için en fazla enerjiyi sağlayan bir nokta. Farklı tür ve kalıcı mıknatısların notlarının manyetik performansını karşılaştırmak istiyorsanız, en uygun yöntem kendi BHmax düşünmektir.

NdFeB (N38H) 306 kJ / m 38 MGO
Alniko (anizotropik Alcomax III) 42 kJ / m 5,2 MGO
SmCo (02:17) 208 kJ / m³ 26 MGO
Ferrit (anizotropik) 26 kJ / m³ 3.3 MGO


CGS birimleri MGO, kJ / SI birimlerinde m3

Dikkate alınması gereken diğer bir parametresi, bir mıknatıs kutbu yüzüne akım yoğunluğudur. Bu rakam genellikle Br için yanlış, ama aslında bu tamamen bir kapalı devre indüksiyon olduğunu. Yaklaşık onların BHmax puan çalışırken Aşağıdaki tabloda dört notlarının tipik kutup yüzünün akı yoğunluğunu gösterir.

NdFeB (N38H) 450 mT (4500 Gauss)
Alnico (anizotropik Alcomax III) 130 mT (1300 Gauss)
SmCo (02:17) 350 mT (3500 Gauss)
Ferrit (anizotropik) 100 mL (1000 Gauss)


Sıcaklığın 2.Effects
Sıcaklık Etkileri dönüşümlü ve geri dönüşümsüz iki kategoride sınıflandırılabilir. Sıcaklıkla tersinir değişikliklerin şekil, büyüklük ya demagnetization eğri üzerinde çalışma noktası ile ilgisi var. Bu malzeme bileşimine bağlıdır. Bir mıknatıs başlangıç ​​sıcaklığına döndüğünde, geri dönüşümlü kayıplar remagnetization olmadan tamamen kaybolur. Belli bir sıcaklık aşılmadığı takdirde geri dönüşümsüz zararlar gelmeyecektir. Buna ek olarak, aynı zamanda mümkün olduğu kadar yüksek bir çalışma noktası ile çalışmak sureti ile sınırlanabilir.Dış sıcaklık bir mıknatısın Curie sıcaklığını aştığında Ama, metalurjik değişiklikler mıknatıs içinde meydana gelir ve kurtarılamayan kayıpları olacaktır.

Br Sıcaklık Katsayısı (20 ° C-150 ° C)

NdFeB (N38H) - 0.12% C
Alnico (anizotropik Alcomax III) - 0.02% C
SmCo (02:17) - 0.03% C
Ferrit (anizotropik) - 0.19% C


Maksimum Çalışma Sıcaklığı (Hayır Irreversible Zararları)

Devrede çalışma noktası, bir mıknatısın maksimum çalışma sıcaklığını belirler. Mıknatıs çalışabilir sıcaklığı ne kadar yüksekse, çalışma noktası ne kadar yüksek olursa.

NdFeB (N38H) 120 ° C
Alnico (anizotropik Alcomax III) 550 ° C
SmCo (02:17) 300ºC
Ferrit (anizotropik) 250 º


Geri dönüşümsüz zararlar mıknatıs re-magnetize eder tarafından restore edilebilir.

Curie Sıcaklığı (kurtarılamaz Zarar Meydana)

Curie sıcaklığı ulaşıldığında, metalürjik değişimlere mıknatıs yapısı içinde meydana gelir ve her bir manyetik etki parçalarlar. Bu kayıplar gelip bir kez onlar re-magnetize eder iptal edilemez.

NdFeB (N38H) 320 ° C
Alnico (anizotropik Alcomax III) 860 ° C
SmCo (02:17) 750 ° C
Ferrit (anizotropik) 460 ° C


Sıfırın Sıcaklık Etkileri

Farklı malzeme grupları farklı düşük sıcaklıktan etkilenir. Buna ek olarak, yakın etkisi mıknatıs şekli hem de mıknatıslık giderme eğrisi üzerindeki çalışma alanına bağlanır.

NdFeB (N38H) Resim geri dönüşsüz kayıp aşağı 77K
Alnico (anizotropik Alcomax III) fazla% 10 Daimi kayıpları 4K aşağı beklenen edilir
 
SmCo (02:17) Minimal kayıp aşağı 4K
Ferrit (anizotropik) aşağıda Büyük geri dönüşümsüz zararlar - 60 °


Manyetik İstikrar üzerine Pozlama 3.Effects
Yüksek sıcaklık manyetik istikrar için büyük tehdit olmasına rağmen, yüksek dış alanlara maruz kalma da mıknatısların bazı türleri üzerinde bir etkiye sahiptir. Aşağıdaki tablo etkileri farklı derecesi göstermektedir:

NdFeB (N38H) Çok Düşük
Alnico (anizotropik Alcomax III) Yüksek
SmCo (02:17) Çok Düşük
Ferrit (anizotropik) Düşük


Şok ve Titreşim Etkileri
Erken mıknatıslar her zaman şok ve titreşimden etkilenen ama şimdi en yakın kalibre cihazlar dışında, modern mıknatıs malzemelerin üzerinde çok az etkisi vardır. Ancak, mekanik darbe mıknatıs malzemeleri kırılgan ve kırık neden olacaktır. SmCo en kırılgan biridir.

Radyasyonun Etkileri
Mıknatıslar parçacık ışın saptırma uygulamalarında kullanılır ve daha yüksek bir HCI ile bu tür ortamlarda kullanılmak üzere daha uygundurlar. Radyasyona (109 1010 to rad) yüksek düzeyde maruz kaldığında bazı testlere göre, SmCo önemli kayıplar vardır. NdFeB için, 4x106 rad bu kayıpları% 50 ve 7x107 rad 100%. Radyasyon düşük seviyelerde Zarar temelde ısı kayıpları ile aynıdır. Bazı mıknatıs malzemeleri onlara Cobalt olması dikkat çekici ve Kobalt maruz kaldıktan sonra radyasyon koruyabilirsiniz.

Shape Etkileri
Bir mıknatıs performans ve kararlılık aynı zamanda şekli etkilenir.Mıknatısın şekli demagnetization eğrisi boyunca kendi çalışma noktasını belirler. Mıknatıs manyetiksizleştirmeye için daha yüksek çalışma noktası, daha zordur. Daha uzun bir boya sahip olabilirler veya kapalı manyetik devrede kullanılan mıknatıslar daha iyi performans ve manyetik bir stabiliteye sahiptir.
Bazı yöntemler, yerel demanyetizasyon ve yüksek sıcaklık yaşlanma tedavi olarak performans manyetik stabilitesini geliştirmek için benimsenebilir. Sonra kararsız doku ve manyetik etki kaybolur, olası zararlı etkilerden önceden mıknatıs ortaya çıkarmak ve mıknatıs manyetik daha stabil olabilir.
Bileşimin toplam dökümü de performans kaybına neden olacaktır. Korozyon aşağı mıknatıs yapısı zarar verebilir ve NdFeB, hidrojen maruz kalma da, yapısal parçalanmayı yol açacaktır.

Zamanın Etkileri
Zaman mıknatıslar üzerinde çok az etkisi vardır ve ihmal edilebilir. Ortalama 200 ° C'de yılda en az 1 x 10 -5 sadece bir kaybı var. Sadece düşük geçirgenlik katsayılarının Alcomax III için% 3'ten daha az bir kayba neden olurken, aslında, 100.000 saat (11.4 yıl) bir süre SmCo için hiçbir kaybına neden olur.

Kaplama olmadan 4.Corrosion Direnci

Mıknatıslar formu önleyebilir Kaplama aşındırılmayacaklarından. Pek çok koruyucu kaplamalar vardır. NdFeB mıknatısları, genellikle, koruyucu bir kaplama olarak nikel, çinko, Lak, epoksi veya Parylene sahiptir. Genellikle Alnico mıknatıslar kaplama gerekmez, ancak gerektiğinde toz kaplama ve elektro kullanılabilir.

NdFeB (N38H) Kötü
Alnico (anizotropik Alcomax III) Fuarı
SmCo (02:17) Mükemmel
Ferrit (anizotropik) Mükemmel


5.Price karşılaştırması

Şekil, tolerans ve miktar olarak bir mıknatısın fiyatını etkileyen birçok faktör vardır. Bununla birlikte, en önemli etkisi, temel hammadde maliyetidir. Yeni boyutları ve mıknatıslar hacimli üretim gerekli olduğunda, kalıp, bazen dikkate alınmalıdır. Ayrıca, fikstürler bazen yakın hoşgörü işleme için gereklidir.

NdFeB (N38H) Yüksek (x10)
Alnico (anizotropik Alcomax III) Orta (x5)
SmCo (02:17) Çok Yüksek (x20)
Ferrit (anizotropik) Düşük (x1)


Force Manyetik Hatlarının 6.Properties

• mıknatıs dışında güney kutbuna kuzey kutup ve kuzey kutbuna güney kutup mıknatıs içine yönlendirilir kuvvet biçimidir kapalı eğrinin Manyetik hatları.
• kuvvet Manyetik çizgiler her zaman zıt manyetik kutupları arasında en az direnç yolunu ararlar.
• kuvvet Manyetik çizgileri çapraz asla. Aynı yönde hareket sırasında birbirlerini iterler.
• kuvvet Normalde manyetik hatları hep eğri yollar boyunca hareket.
Kuvvet • Manyetik çizgileri her zaman herhangi bir ortamda aracılığıyla kısa yolu takip edecektir.
• manyetik kuvvet çizgileri, her girmek veya yüzeye dik açıda bir manyetik malzeme bırakın.
• Tüm Ferromanyetik malzemeler kuvvet hatlarını taşımak için sınırlı bir yeteneği var. Onların sınırına ulaştığınızda onlar bir hava boşluğu ya da benzeri, yok sanki, onlar davranırlar.

7.Useful Tasarım Öneri

Her zaman ihtiyaç malzemesinin çalışma sıcaklığına dikkat.
Her zaman tasarım ve malzeme / sınıf seçimi bir parçası olarak dikkate almak böylece sıcaklığı, manyetik istikrar en önemli etkiye sahiptir.
Güçlü bir iyi bir olmayabilir.
Akış gücü yanında, yine manyetik tasarımında diğer pek çok faktör göz önünde bulundurulmalıdır vardır.
Mıknatıs performans çelik kutup parça ile geliştirilebilir.
Bazen manyetik devrenin daha kullanışlı bir parçası akı aktarmak yardımcı olmak için çelik kutup parçasını kullanmak için yararlıdır.
İki kutup yerine uygulamalarını çekmek / tutan bir kutbunu seçin.
Akı uzun bir mesafe hareket etmeyecektir gibi, mıknatıs ve çekilebilir nesne arasındaki hava boşluğu mümkün olduğu kadar küçük tutulması gerekir.
Uygulamayı kopyalayan bir manyetik cihaz test etmek için en iyi yoldur.
Onun performansı hakkında daha fazlasını bilmek için çok iyi yol olacağını uygulamadaki mıknatıs yeniden, bir mıknatıs hakkında her şeyi anlatır basit tek bir test yoktur.
Eğer nadir toprak mıknatıslar kullandığınızda, akı çizgileri odaklanan bir meydan okuma olacaktır.
Çelik direkler bu durumda faydalı değildir.
Kalıcı mıknatıslar 8.Typical Uygulamaları
Kalıcı mıknatıslar sanayi sürü geniş ve çeşitli uygulamalar var. Bununla birlikte, bunlar, aşağıdaki gibi pek çok kategoriye ayrılabilir:

• Fiziksel Motion içine Elektrik Enerjisini dönüştürme
    Motorlar, hoparlörler, aktüatörler, metre ve diğer enstrümantasyon
• Elektrik Enerjisi içine Fiziksel Hareket dönüştürme
    Jeneratörler, sensörler ve mikrofonlar
• Üretim Mekanik Enerji
    , Sürüş, kaldırma, çekme, taşıma Holding, kovucu ve ayırma
Isı • Mekanik
    Eddy Current ve histerezis sürücüler
• Kontrol Alanları
    Tavlama, plazma kontrol, püskürtme ve NMR

Contact information
China Magnets Source Material Limited
Tower B, Qiongzhu Building,
Huawang Rd,Longhua District,
Shenzhen,China
Tel: +86 755 28174720
Fax: +86 755 28174720