Bulunduğunuz konumu : Ana Sayfa > Haberler > Blog
CERN için Hızlandırıcı Nadir Toprak Mıknatısı

CERN İçin Nadir Toprak Mıknatısı

Çin Mıknatıslar Kaynak Malzeme Limited dünya çapında çeşitli araştırma kurumları ile çalışmak için taahhüt edilmiştir. Onlara yüksek kaliteli nadir toprak hızlandırıcı mıknatıs tedarik ediyoruz. CERN bunlardan biri.

CERN nedir?

CERN, 22 üye devlet ve 8 yardımcı üye bulunan, kar amacı gütmeyen bir Avrupa hükümetler arası kuruluştur. Dünyanın en büyük bilim adamı makinesi, prestij ve dünya çapında 500'den fazla araştırma enstitüsünden 7000 fizikçiye deneyleri için CERN kurulumlarını kullanıyor. CERN, World Wide Web'i (www) icat etti ve Higgs Bozonunu buldu. Bu nedenle, CERN ile çalışmak da büyük bir onur.

Sabit mıknatıs kullanan proje hızlandırıcıdır. Geçmişte, CERN Hızlandırıcı Kompleksi'nde kalıcı mıknatısların kullanımı marjinaldi. Son yıllarda, yeni projeler hızlandırıcı için daha kalıcı nadir toprak mıknatısları kullanıyor.

CERN'de hangi tip mıknatıslar kullanılıyor?

Dirençli mıknatıslar: CERN hızlandırıcı kompleksine 4800 mıknatıs (yaklaşık 50.000 ton) monte edilmiştir. Bu mıknatıslar için hava soğutmalı veya su soğutmalı.

Süper iletken mıknatıslar: Esas olarak LHC'ye monte edilmiş 10.000 mıknatıs (yaklaşık 50.000 ton). Bu mıknatıslar için sıvı helyum ile soğutulur.
Kalıcı mıknatıslar: Linacs ve deney alanlarında 150 mıknatıs (yaklaşık 4 ton). Hızlandırıcıda hangi kalıcı mıknatısın kullanıldığı ve neden olduğu hakkında daha fazla bilgi için lütfen ürün uygulama sayfasını ziyaret edin Hızlandırıcı Mıknatıslar

Accelerator Rare Earth Magnet For CERN

Hızlandırıcı mıknatıs için CERN'den önemli gereksinimler nelerdir?

Sabit mıknatıslı bir grupta (tipik olarak% 1 içinde) manyetik özelliklerin çok iyi homojenliği. Mutlak değer daha az önemlidir.
Kolay eksen yönlendirmesinin düşük sapması (tipik olarak 2 ° 'den düşük).
Sıkı geometrik toleranslar.
Fabrikamızda Müşteri Kabul Testleri

Yukarıdaki gereksinimlere göre, QC teknisyenimiz tüm mıknatısları tek tek test etti. Aynı zamanda müşteri test sürecini izledi. Ayrıca test sırasında müşterilerin sorduğu soruları da doğru bir şekilde cevapladık. Sonunda, tüm smco mıknatıslar testi tamamen geçti. Müşterinin talebi üzerine her samaryum kobalt mıknatısı, her test raporuna karşılık gelecek şekilde sayı ile işaretlenir. Bir konaklama ve işbirliği döneminden sonra, mıknatıslarımız CERN için hızlandırıcıda başarıyla uygulandı.

hızlandırıcı nadir toprak mıknatısı

Çin Mıknatıslar Kaynak Malzeme Limited nadir toprak mıknatısları çalışmaya ve yüksek kaliteli hızlandırıcı mıknatıslar sağlamaya devam edecektir. Bu nedenle, hızlandırıcı mıknatıs talebi veya diğer mıknatıs talepleri olan müşteriler teklif talep edebilirler sales@china-magnets-source-material.com

Contact information
China Magnets Source Material Limited
Tower B, Qiongzhu Building,
Huawang Rd,Longhua District,
Shenzhen,China
Tel: +86 755 28174720
Fax: +86 755 28174720