Bulunduğunuz konumu : Ana Sayfa > Haberler > Blog
Gümrüklü Magnet Malzemeler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Yüksek performans gerektiğinde NeoForm® malzemesi, seramik mıknatıslar için alternatif mi?
Böylece NeoForm® malzeme cihazdan daha fazla performans elde etmek için oldukça güvenli bir yoldur ikame - NeoForm® madde anizotropik seramik mıknatıslar (8 sınıflarda 5) neredeyse iki katı kadar akı yoğunluğu üretir. NeoForm® malzeme demanyetizasyon direnci iki kez seramikten de, bu nedenle NeoForm® kısmı performans kaybı olmadan bir seramik mıknatıs yarısı kadar bir kalınlığa sahip olabilir. Mümkünse, NeoForm® mıknatıs monte edilmiştir, bunun üzerine çelik parçalar etkili bir akı ilave gerçekleştirmek için iki kat daha kalın olmalıdır.


2.What yüksek gümrüklü Sm-Co enerji ürünüdür? Ne sıcaklık işleyebilir?
Gümrüklü Sm-Co Yeni sınıflarda periyodik olarak eklenecektir. Bir popüler sınıf bir 16.5 MGOe, Br = 8.75 kG enerji ürünü, Hc = 6.5 KEP ve Ortamlarının = 11 KEP ile 17 olduğunu. Işlevsel sınır sıcaklığı 400 ° F civarında, bir mıknatıs yapmak için kullanılan termoplastik yapıştırıcı ile ayarlanır.


3.What NeoForm® malzemenin maksimum servis sıcaklık?
Birleştirici yumuşatır arada mıknatıs tutma için en fazla 150 ° C (300 ° F) olabilir. Bu biraz daha yüksek itmek mümkün olacak, ama önce bir Dexter Uygulamalar Mühendisi danışabilmektedirler.


Bir Neoform® bağlanmış mıknatıs için bastırılabilecek şekilde minimum kalınlık 4.What mi?
0.090 genel bir kural, şekil "[yaklaşık 2 mm] olarak cevaplayın.


Biz NeoForm® malzemeden tekdüzelik 5.What tür bekleyebilirsiniz?
Manyetik tekdüzelik sık +/-% 8 MMPA standart aşıyor ama her iş, her durumda bu kullanmayın çok farklı. Malzeme için spesifik bir parti içinde, homojenliği çok iyi olacaktır, fakat çok-tipe değişiklikler, en az MMPA standardı karşılayacaktır.


6.What imalat işleminin değişkenleri NeoForm® malzeme tektipliğini etkiler?
Basınç ve yoğunluk varyasyonları ve aracı aşınma.Mıknatıslanma fikstür de bir faktör olabilir.


7.What toleransları preslenmiş bir NeoForm® kısmında tutulabilir? +/- Yeni bir aracı, bir rakam için İlk çalıştırma için. 005 kalıptan fırlatıldıktan sonra geri esneme "yeni takım özellikleri anladım sonra., Toleranslar olabilir". Biz nasıl adet olacak görmek gerekiyor "+/- için. 002 "shrink.


8.Why enjeksiyon kalıplı mıknatıslar sıkıştırma kalıplı mıknatıslardan daha zayıftır?
Sıkıştırma kalıplı mıknatıslar enjeksiyon kalıp mıknatıslar daha onları daha fazla mıknatıs malzeme var, bu yüzden doğal olarak güçlüdür. Sıkıştırma ile kalıplanmış bir mıknatıs mıknatıs toz, yüksek konsantrasyon ve bir bağlayıcı gibi epoksi küçük bir miktar ile bir karışımdan yapılır. Bu karışım daha sonra bir epoksi sertleştirme önce yüksek yoğunluğa sıkıştırılır. Enjeksiyon kalıplama mıknatıslar bir kalıp içine enjekte etmek yeterli sıvı olan bir plastik tozu mıknatıs karıştırılmasıyla yapılmıştır ve enjeksiyonlu kalıplama parçaları manyetik tozlar daha düşük bir konsantrasyonuna sahiptir ve bu yüzden zayıf böylece basınçları daha düşüktür.


Ben NeoForm® mıknatıs malzeme 9.Why dönüştürmek gerekir? NeoForm® mıknatıslar performansını artırmak veya (sınıflarda 5-8) anizotropik seramikten yapılmış cihazların boyutunu azaltabilir mıknatıslar. NeoForm® malzeme manyetiksizleşme neredeyse iki kat akı ve direnci sağlar. Doğrudan ikame edilmiş ya da NeoForm® göre cihaz, seramik muadili çok daha küçük olabilirler NeoForm® mıknatıslar ikame daha sonra 4 kez daha büyük bir enerji yoğunluğu vermektedir. NeoForm® malzeme de izotropik, yani arzu edilen herhangi bir yönde manyetize edilebilir. NeoForm® mıknatısların, bir sıkıştırma ile kalıplanmış bir malzemeden imal edilir, bu nedenle çekme muzdarip olduğu, seramik aksine, presleme ve fırınlama işleminden sonra öğütülmesi gerekir olarak nihai boyuta getirmek için kalıplanabilir. Bazı sinterlenmiş Sm-Co-aygıtlar verimsizdir ve bir pres-boyutlu NeoForm® kısmının ikame edilmesiyle daha düşük bir maliyetle de gerçekleştirebilir.

Contact information
China Magnets Source Material Limited
Tower B, Qiongzhu Building,
Huawang Rd,Longhua District,
Shenzhen,China
Tel: +86 755 28174720
Fax: +86 755 28174720