Bulunduğunuz konumu : Ana Sayfa > Haberler > Blog
Çin'den özel nadir toprak mıknatıs satın

Prototip miktarı veya hacim üretim miktarında mıknatıs almak söz konusu olduğunda, çoğu müşteri Çin'den nadir toprak mıknatısı satın almayı tercih eder.

İşte nedeni.

Çin, dünyanın en büyük nadir toprak sürekli mıknatıs üreticisi ve ihracatçısıdır. Nadir toprak hammaddelerinden işleme kapasitesine, elektrokaplamadan, teknik personele, kalifiye işçiden mıknatıs teslimatına kadar çok eksiksiz ve olgun bir sanayi zinciri vardır.

RE hammadde üretiminde baskın bir konum
RE metalleri ve alaşımlarının üretiminde hâkimiyet
Küresel ferrit mıknatıs üretiminin% 70-75'i
Global NdFeB mıknatıs üretiminin% 75-80'i
Hükümetin önemli teşvik ve desteği

Çin'den mıknatıs ithal

1990'ların başından bu yana, Çin, İç Moğolistan'da dünyanın en büyük nadir madenini keşfettiğinden, çok sayıda Çinli şirket nadir toprak mıknatıslarının üretimine katıldı.

Aynı zamanda, Çin’in bol iş gücü mıknatıs endüstrisine çok sayıda sanayi işçisi gönderdi. Nadir toprak mıknatısının büyük küresel pazar talebiyle yönlendirilen, çok sayıda nadir toprak mıknatısı Çin'den tüm dünyaya ihraç edilmektedir.

Çin'den Ucuz Mıknatıslar

Çok nadir toprak kaynakları, ucuz işgücü ve teknolojik ilerleme, nadir toprak mıknatıslarının pazar arzını artırdı ve mıknatıs fiyatını da büyük ölçüde azalttı.

Kirlilik sorunları ile birleştiğinde, doğrudan nadir toprak madenlerinin yüzde 40'ını oluşturan ABD nadir toprak madencisi Molycorp'un 2002'de nadir toprak madenlerini kapatmasına doğrudan neden oldu.

Bu faktörler, küresel pazarda Çin’in mıknatıs payını giderek daha büyük hale getiriyor. Sonunda, nadir toprak mıknatıslarının üretim merkezi yavaş yavaş Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri'nden Çin'e taşındı.

Nadir Toprak Mıknatısının Önemli

Nadir toprak mıknatısları, silah sistemleri, yüksek performanslı uçaklar, MRI, PM motor, oyuncak, akıllı telefon, TV ve Kulaklık gibi önemli bileşenler olarak da dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için kullanılabilir. Bu uygulamaların çok çeşitli endüstrileri kapsadığı görülebilir.

Ayrıca, akıllı telefonlar, cam, elektrikli araçlar ve jet motorları gibi bazı ürünlerde, nadir toprak mıknatısları önemli bir bileşendir ve değiştirilmesi gereken diğer malzemelerle değiştirilmesi zordur. Bu, Apple gibi Çin'den nadir toprak mıknatısına bağımlı şirketlerin dönecek hiçbir yere sahip olmamasına neden oldu.

Çin'den Mıknatıs Türleri

Çin'den Neodim Mıknatıs

Bir neodimyum mıknatıs (NdFeB, NIB veya Neo mıknatıs olarak da bilinir) en yaygın kullanılan nadir toprak mıknatısı türüdür. Nd2Fe14B tetragonal kristal yapıyı oluşturmak için neodim, demir ve bor alaşımından yapılmış kalıcı bir mıknatıstır.

SmCo Magnet Çin

Bir tür nadir toprak mıknatısı olan bir samaryum-kobalt (SmCo) mıknatısı, iki temel element samaryum ve kobalttan yapılmış güçlü bir kalıcı mıknatıstır.

Ferrit Mıknatıslar Çin

Bir ferrit, baryum, manganez, nikel ve çinko gibi bir veya daha fazla ilave metalik elementin küçük oranlarıyla harmanlanmış büyük miktarlarda demir (III) oksit (Fe2O3, pas) karıştırılarak ve ateşlenerek yapılan seramik bir malzemedir.

Alnico Mıknatıslar Çin

Alnico mıknatısı, esas olarak alüminyum, nikel ve kobalt kombinasyonundan oluşan fakat aynı zamanda bakır, demir ve titanyum içeren kalıcı mıknatıstır.

Gümrüklü Mıknatıslar

Bağlı mıknatıs malzemeleri, Enjeksiyon Kalıplı yoluyla oluşturulabilir ve NdFeB, Strontium Ferrit veya bunların bir kombinasyonundan yapılabilir. Enjeksiyon kalıplama yoluyla oluşturulan bağlı mıknatıslar karmaşık şekillere kalıplanabilir ve ayrıca doğrudan bileşenlerin üzerine kalıplanabilir.

Kauçuk Mıknatıslar

Kauçuk mıknatıslar ayrıca manyetik banttan esnek kauçuk manyetik tabakalara kadar işaret ve ekran uygulamaları için esnek Mıknatıslardır.

Çin'den Nakliye Mıknatıslar

Nakliye mıknatısları, uçaklara güçlü manyetik kuvvetin etkisini dikkate almak zorunda olduğumuz için daha karmaşık bir iştir. Mıknatıslar demirli nesneleri çekecek, bunu da önlemeliyiz.

Kalıcı nadir toprak mıknatısları için standart ambalaj aşağıdaki gibidir: karton + Sekiz delikli köpük kutu + altı yan demir sac.

Bazı büyük ve aşırı güçlü neodimyum mıknatıslar veya manyetik montajlar için, her mıknatısı ayırmak ve daha sonra büyük ahşap kutularla paketlemek için ahşap tahta kullanacağız.

Çin Mıknatıs Üreticisi

Çin Mıknatıslar Kaynak Malzeme Limited 1990 yılından bu yana küresel ortaklarımız için düşük maliyetli nadir toprak mıknatıs ürünleri ihraç etmektedir. Yüksek vasıflı personelimiz kalıcı mıknatıs paketleme konusunda geniş deneyime sahiptir ve güçlü mıknatıslar tüm dünyada güvenli bir şekilde sevk edilir yapmak.

Size neler sunabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Sabit mıknatıs ürünlerimiz veya hizmetlerimiz hakkında ek bilgi vermekten mutluluk duyuyoruz. Mıknatıs fiyatlandırma detayları, servis zaman çizelgeleri, mıknatıs sipariş bilgileri veya Çin mıknatısı hakkında başka sorularınız için aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşın.

Contact information
China Magnets Source Material Limited
Tower B, Qiongzhu Building,
Huawang Rd,Longhua District,
Shenzhen,China
Tel: +86 755 28174720
Fax: +86 755 28174720