Bulunduğunuz konumu : Ana Sayfa > Haberler > Blog
Tıbbi Cihazlardaki Mıknatıslar Çin'de Yeni Coronavirüsle Mücadeleye Yardımcı Olmak İçin

Mıknatıs endüstrisinin yeni koronavirüs ile savaşmak için neler yapabileceğini hiç merak ettiniz mi?

Bingo, tıbbi cihazlarda mıknatıs yapmak.

Yeni koronavirüsün büyük çaplı salgını, hastanedeki maskelerin, kızılötesi aletlerin, koruyucu giysilerin ve diğer tıbbi koruyucu malzemelerin tükenmesine neden oldu.

İlgili ürünler üreten birçok şirket tatillerini bıraktı ve koruyucu ürünler üretmek için zamana karşı yarıştı. İPhone üreticisi Foxconn bile şimdi maskeler yapmaya başladı.

Tıbbi Cihazlardaki Mıknatıslar

Kalıcı mıknatısların nükleer manyetik rezonans aletleri, manyetik biyolojik ayırıcılar, dental cihazlar ve tıbbi vantilatörler gibi birçok tıbbi cihazda kullanıldığından defalarca bahsettik. Artan sayıda vaka vakası ile tıbbi ventilatöre olan talep de artmaktadır.

Geçen cumartesi bahar festivali tatilinden sonra birçok mıknatıs şirketinin işe geri döndüğü gündü. Bununla birlikte, salgının yayılmasını önlemek için hükümet, tüm şirketlerin bir hafta çalışmayı geciktirdiğini, bu nedenle tüm mıknatıs üreticilerinin hala kapalı olduğunu şart koştu. Ancak, bir tıbbi ekipman şirketi için ventilatörde kullanılan nadir toprak mıknatısı ürünlerini sağlamaları gerektiğinden, zaten meşgul olan özel bir mıknatıs fabrikası var.

making magnets for medical devices ventilator

Bu ventilatörlerin, şiddetli zatürree hastalarının tedavisi için Wuhan, Hubei'deki Leishenshan (“gök gürültüsü tanrısı dağı”) gibi salgın bölgelerdeki hastanelere gönderilmesi gerekmektedir. Mıknatıs fabrikası ventilatörler için daha fazla mıknatıs ürünü üretebiliyorsa, tıbbi personel salgının ön cephesinde birkaç hastanın daha hayatını kurtarmak için bu ekipmanlardan daha fazlasını kullanabilecektir.

Salgına Karşı Bu Savaşta Her Saniye Önemlidir.

Mıknatıs üretimi görevini aldıktan sonra, şirket lideri iş birimleri arasında koordinasyonu ayarlamak için hemen çeşitli departmanlarla temasa geçti. Depodan malzeme bulmak, işlenmek üzere dış kaynak bulmak, elektrokaplama üretimini teknik ayrıntıları netleştirmek için müşterilerle iletişime geçmek için düzenleyin, vb. Bir saniyeyi kaybetmeyi göze alamaz. Ciddi bir personel sıkıntısı durumunda, sorumlu lider teslimatçı olur ve mıknatıs ürününün tüm teslimatından sorumludur.

Çeşitli departmanların çabalarından sonra, 180 setlik ilk manyetik montaj grubu 1 Şubat akşamı yüksek hızlı trenle transfer edildi ve nihayet planlandığı gibi müşterilere teslim edildi. Ventilatör mıknatıs siparişinin alınması sadece 3 gün sürdü.

4 Şubat akşamı ventilatör fabrikasına 1000 grup ikinci manyetik bileşen ürünü grubu gönderildi.

Sonraki siparişlere olan talep hala artıyor ve şimdi şirket ventilatörler için bir dizi manyetik ürün aldı. Sıkı koruma ve kapsamlı dezenfeksiyon altında, daha fazla ventilatör mıknatısı üretmek için zaman ayıralım ve salgınla mücadeleye katkıda bulunalım.

Ventilatör Manyetik Montaj Ürün Açıklaması:

Yüksek hızlı hassas manyetik rotor, terapi cihazının motoru için bir rotor düzeneğidir ve tıpta uyku apnesinin tedavisi için kullanılabilir. Başlıca özellikler şunlardır: hastanın hava yolunu engelsiz tutmak için sürekli ve kararlı basınç ve hava akışı oluşturmak için yüksek hız ve hızlı tepki; gürültü hastanın uykusunu sağlayacak kadar küçük olmalıdır.

magnetic rotor assembly

Ventilatör Manyetik Bileşeninin Ürün Özelliği:

yüksek korozyon direnci ve iyi tutarlılık manyetik özellikleri;
tutkalın yapışma kuvveti üzerine araştırma: benzersiz yüzey işleme teknolojisi, ürün yüzeyinin ıslanabilirliğini (yüzey enerjisi) iyileştirir ve tutkal ve malzeme arasındaki yapışma kuvvetini sağlar;
ürün hava boşluğunun tutkalın yapışma mukavemeti üzerindeki etkisini ve ayrıca yapıştırıcının mukavemetini arttırmak için nemin yapıştırma mukavemeti üzerindeki etkisini incelemek;
geleneksel işleme teknolojisine ihtiyaç duymadan koaksiyelliği 0.03mm yapıştırma teknolojisine ulaşmak için kendinden hizalamalı konumlandırma mekanizmasının araştırılması ve tasarımı yoluyla;
tam otomatik montaj ve test teknolojisi elde etti.

Contact information
China Magnets Source Material Limited
Tower B, Qiongzhu Building,
Huawang Rd,Longhua District,
Shenzhen,China
Tel: +86 755 28174720
Fax: +86 755 28174720