Bulunduğunuz konumu : Ana Sayfa > Haberler > Blog
Nadir Toprak Fiyat Eğilimi

Ticaret Savaşı tarafından Hit Nadir Toprak Mıknatıs Fiyat?

Son zamanlarda, nadir toprak mıknatısları Çin'den satın alan müşteriler nadir toprak malzemesinin fiyatı konusunda çok endişeli. Tedarikçiler için, bu günler aynı zamanda uykusuz geceler.

Nadir Toprak Sektörü - NELER OLUYOR?

Neodimyum ve Praseodimyum nadir toprak elementleridir. Kısacası, NdPr. Nadir Toprak metali, nadir toprak neodim mıknatısı ve nadir toprak samaryum kobalt mıknatısı için en önemli hammaddedir.

Bir sonraki sanayi devrimi olan E-mobiliteyi sağlayan ana hammaddedir. Tüm elektrikli binek otomobillerinin ve hafif hibritlerin% 85'inden fazlası bu hammaddeye dayanan NdFeB sabit mıknatıslı motor teknolojisini kullanıyor.

Uzun bir süre için hammadde fiyatı nispeten istikrarlı. 2010 yılına kadar Japonya Çinli balıkçı trol kaptanlığını gözaltına aldı. Çin bundan sonra Japonya'ya nadir toprak ihracatını yasakladı. Ve daha sonra nadir toprak fiyatları hızla yükseldi, özellikle de PrNd Mischmetal ve Ferro-dysprosium malzemesi.

2012 yılından bu yana, nadir toprak fiyatları normal seviyelerine gerilemiştir. Ancak ABD ve Çin arasındaki ticaret gerilimleri arttıkça, nadir toprak mineralleri bir kez daha politik açıdan göze çarpıyor.

ABD hükümeti, ülkenin ekonomik ve ulusal güvenliği için kritik olduğu düşünülen mineraller arasında nadir topraklar listeliyor ve Trump yönetimi, nadir toprak elementlerini 300 milyar dolarlık Çin mallarına uyguladığı tarifelerden muaf tuttu.

Ticaret çatışmasının diğer tarafında, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin'in ağır nadir toprak minerallerinin merkezi olan 20 Mayıs'ta Jiangxi Eyaletini ziyaret etti.

Birçok rapor Çin'in ABD'yi devam eden ticaret savaşında geri çekebilmek için nadir toprak endüstrisini silahlandırmayı planlayabileceğini düşünüyor.

ABD, Çin'den pillerden akıllı telefonlara, Teslas'a ve savaş jetlerine kadar çeşitli ürünlerde bulunabilen nadir toprak malzemelerinin ihracatına dayanıyor.

Ziyaretinden sonra, PrNd ve DyFe malzemelerinin fiyatı yükseldi. Daha önce de belirttiğimiz gibi, neodimyum mıknatıs da nadir toprak metalden yapılmıştır. Böylece, nadir toprak mıknatısı fiyatı yakından takip etti ve arttı.

PrNd price trend

Fiyat artışı 2010'daki kadar şiddetli olmasa da, hafifçe almamalıyız. Çin, madencilik ve nadir toprak elementleri üreten şirketler üzerindeki nadir toprak çevre denetimlerini arttırdığı için
yasadışı nadir toprak madenciliğinde baskıyı artırın yakın Tengchong Yunnan / Myanmar limanı ve Myanmar'dan nadir toprak ithalatı 1 Haziran'dan itibaren% 10'dan% 25'e kadar ABD nadir toprak metal cevheri ithalatında gümrük tarifeleri artırdı kontroller “Orta ve Ağır RE” yi vurguluyor

Yukarıdaki hareketler nadir toprak tedarikini etkiler. Nadir toprak talebe göre yetersiz kalıyorsa, fiyat da teklif verilecektir.

Nadir toprak mıknatıslar üreticisi - Çin mıknatıslar kaynak malzeme sınırlı

Bu özel dönemde, mıknatıs fiyatlarımızın çok kısa bir süre için geçerli olduğunu ve neden olabileceği tüm rahatsızlıklardan dolayı özür dileriz. Lütfen Panik yapmayın ve yakın temas halinde olun, en son trendleri güncelleyip doğru zamanda satın almanıza yardımcı olacağız.

Son zamanlarda satın alma planınız varsa, sipariş miktarınızı artırmanızı ve elinizde biraz güvenlik stoğu bulundurmanızı öneririz.

Contact information
China Magnets Source Material Limited
Tower B, Qiongzhu Building,
Huawang Rd,Longhua District,
Shenzhen,China
Tel: +86 755 28174720
Fax: +86 755 28174720