Bulunduğunuz konumu : Ana Sayfa > Haberler > Blog
Manyetik Rotor Kurul kullanma Halbach Dizisi

Çin Mıknatıslar Kaynak Malzeme Limited daimi mıknatıslar, Halbach dizisi ve manyetik rotor meclisleri için profesyonel bir üreticisidir.

Bizim manyetik rotor meclisleri daimi mıknatıslar geniş bir yelpazede de dahil olmak üzere hassas ve karmaşık, özelliği:

 1. Samarium Kobalt (SmCo)
 2. Neodimyum Demir Bor
 3. ferrit
 4. Alnico

Halbach dizi yapısı dünya çapında müşteri için yapılmış rotor meclislerinin biridir.

Halbach dizisi nedir?
Wikipedia`dan Açıklama: Halbach dizi diğer tarafta sıfıra yakın alan iptal edilirken dizinin bir tarafında manyetik alan arttıran sürekli mıknatıslar özel bir düzenlemesidir.

Şu anda, sabit mıknatıslı motor yüksek güç, yüksek fonksiyon ve minyatür doğru gelişmektedir. yüksek güç yoğunluğu ve yüksek verim sabit mıknatıslı motor tasarımının her türlü ortak gereksinimleri vardır.

motor tasarımı ilkesine göre, manyetik yükleme artış, motor boyutunu azaltmak ve güç yoğunluğu artırabilir, motor boşluğu manyetik akı yoğunluğu, artırmaktır.

sabit mıknatıslı motor için, genellikle motorun hava boşluğu akı yoğunluğunu arttırmak için iki tedbirler vardır.

 1. manyetik malzeme değiştirin: yüksek rezidüel manyetik akı yoğunluğu ile kalıcı nadir toprak mıknatıs kullanmayı deneyin. Ama mıknatıs malzeme performans ve fiyat ile sınırlıdır, gerçek alternatifler birkaçıdır.
 2. Değişim mıknatıs yapısı ve düzenlemesi

Halbach dizisi bir tarafında, manyetik alanını büyütür ve diğer tarafta bir manyetik alan zayıflamış olabilir radyal ve teğet dizi ilebirleştirilmiş sürekli mıknatıs düzeneğinin yeni bir türüdür.

sabit mıknatıslı motorda Halbach dizi kullanarak hava boşluğu manyetik akı artırmak ve rotor boyunduruğu manyetik akı azaltmak ve iç rotor veya harici sabit mıknatıslı dış rotor için en uygun olabilir.

Kısacası, sabit mıknatıslı motorda uygulaması büyük avantajlara sahiptir:

 1. hava boşluğu manyetik alanın sinüs dalgası
 2. İyi manyetik koruyucu etkisi
 3. Yüksek güç yoğunluğu
 4. hafif
 5. Küçük boyutu

Neodimyum mıknatıslar yenilenebilir enerji pazarında çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu yüzden bu Halbach motorlu elektrikli araçlar, havacılık, bağımsız enerji üretimi diğer vesilelerle, endüstriyel ve otomasyon uygulamaları geniş bir yelpazede bulabiliriz inanıyoruz.

Çin Mıknatıslar Kaynak Malzeme Limited 20 yıl boyunca daimi mıknatıs sektöründe deneyimi zenginliğine sahiptir. Eğer kalıcı mıknatıslar, Halbach dizi mıknatıslar veya motor rotor grubunu ihtiyacınız varsa bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin.

Biz nasıl biliyoruz:

 1. Doğru mıknatıslar seçin
 2. Uygun kaplama seç
 3. Tasarım optimizasyonu
 4. mıknatıs üretimi
 5. bileşenlerin birleştirilmesi
Contact information
China Magnets Source Material Limited
Tower B, Qiongzhu Building,
Huawang Rd,Longhua District,
Shenzhen,China
Tel: +86 755 28174720
Fax: +86 755 28174720