Bulunduğunuz konumu: Ana Sayfa > Ürünler > MANYETİK MALZEMELER > Neodimyum mıknatıslar > Sinter Neodimyum mıknatıslar > 详情

Kalıcı Mıknatıs ile DC Motor

Özellikle, motor olarak seçilebilir. Güncel eğilim en yeni tasarımlar halk BLDC motorlar olarak da bilinen Fırçasız DC motorlar, doğru hareket ediyor olmasıdır. Diğer tüm motorlar gibi, BLDC motorlar da bir rotor ve stator bir var.

Pic aşağıda gösterildiği gibi stator Çelik laminasyon oluklu veya Slotsuz olabilir. Bir Slotsuz çekirdek böylece çok yüksek hızlarda çalıştırabilirsiniz, düşük endüktans vardır. Çünkü laminasyon yığını dişlerin yokluğu, cogging tork gereksinimleri de böylece çok onları düşük hızlarda için ideal bir uyum yapma, aşağı gitmek (stator, rotor ve diş daimi mıknatıslar nedeniyle, daha sonra birbirleri ile uyum zaman ikisi arasındaki etkileşim, istenmeyen bir cogging tork) geliştirir ve hız dalgalanmalar olur. Daha büyük hava boşluğu telafi etmek için sarma fazlasını gerektirir, çünkü bir Slotsuz çekirdek ana dezavantajı yüksek maliyetidir.

Çin Mıknatıslar Kaynak Malzeme Limited BLDC motorlar rotor / stator kalıcı mıknatıslar üretir. Aşağıdaki gibi bazı düzenli şekil görüntüle:


Statorun yapımı için lamine çelik ve sargıların uygun bir şekilde seçilmesi, motor performansı için çok önemli olan, temel bir unsuru bir mıknatıstır. Peki ihtiyacınız motorun performansı baz senin motorun, bir mıknatıs seçin. , Operasyon çalışma ortamı bize çizim, özel manyetik kuvvet gönder, çin mıknatıslar kaynak malzeme uygun mıknatıslar malzeme çözümü seçecektir, sizin için en iyi fiyat sunuyoruz.

Tipik bir BLDC motor, rotor daimi mıknatıs dışında yapılır. Uygulama gereksinimlerine bağlı olarak, rotor kutup sayısı değişebilir. Kutup sayısının artırılması daha iyi tork sağlıyoruz ama mümkün olan maksimum hız azaltma pahasına yok.


Pic 4 (A) aşağıda, YEŞİL etiketli sargısı "001" KUZEY kutup ve MAVİ olarak çeker "010" olarak etiketlenmiş sargı GÜNEY kutup olarak çeker. Çünkü bu uyarım, rotor GÜNEY kutup YEŞİL sarma ve KUZEY kutup KIRMIZI "100" etiketli sargı ile aynı hizada aynı hizada. Rotor hareket ettirmek için, "KIRMIZI" ve "MAVİ" sargılar içinde pic 4 (B) aşağıda gösterilen yönde enerjilenir. Bu KUZEY GÜNEY kutup ve kutup haline sarma MAVİ haline sarma KIRMIZI neden olur. Saat yönünde rotor hareket, - ve çekim kuvvetleri (KUZEY GÜNEY-hizalama MAVİ sarma) - stator manyetik alanın bu kayma nedeniyle itme (KUZEY-KUZEY hizalama Kırmızı sarma) geliştirilmesi tork üretiyor.


Contact information
China Magnets Source Material Limited
Tower B, Qiongzhu Building,
Huawang Rd,Longhua District,
Shenzhen,China
Tel: +86 755 28174720
Fax: +86 755 28174720