Bulunduğunuz konumu: Ana Sayfa > Ürünler > MANYETİK UYGULAMA > 详情

Motorlu Mıknatıslar

Motor için kalıcı mıknatıs önemli ve high-end uygulamalardan biridir. PM motor optimum performans elde etmek için, motorlu tasarımcılar sürekli kendi tasarımını değiştirebilir ve motor için en iyi malzeme bulmak gerekir. Çeşitli faktörler, motor mıknatıs seçimini etkileyecektir.

1. Manyetik Malzeme:

  • Sinterlenmiş NdFeB mıknatıs (yüksek manyetik akı, remanence, zorlayıcı kuvvet, manyetik manyetiksizleşme direnci ve düşük sıcaklık katsayısı, geri dönüşümsüz kaybı dahil) yüksek manyetik performansa sahiptir. Bu motorun performansını artırmak ve aynı zamanda hacmini azaltabilir. Bu PM motor için ana mıknatıs malzemedir.
  • NdFeB mıknatıs de iyi plastisite için bilinir. Bu çok kutuplu mıknatıslanma yönü ile karmaşık bir şekil mıknatıs veya mıknatıs için uygun. Genellikle, kalıp üretimi için gereklidir.
  • Ferit PM motorda kullanılan eski bir mıknatıs malzemedir. Bu ağır ama ucuz fiyat.
  • SmCo yüksek çalışma sıcaklık altında çalışabilir.Manyetik kuvvet Sinterlenmiş NdFeB mıknatıs daha zayıf, ama aynı zamanda çok güçlü.
  • Çok yüksek çalışma sıcaklığı 450-550 ℃ ile Alnico motor için eski mıknatıs malzeme ve daha sonra ferrit tarafından değiştirin.

2. Mıknatıs Max. Çalışma Sıcaklığı: Sinterlenmiş NdFeB mıknatıs 150 ℃ (N35SH, N38SH, N42SH, N45SH), 180 ℃ (N35UH, N38UH, N40UH), 200 ℃ (N35EH, N38EH); Sm2Co17 300 ℃

3. Mıknatıs Şekli: segmenti (ark), kama, ekmek, blok, halka, veya özel şekil

4. Mıknatıs Çalışma Ortamı: düşük ağırlık kaybı (yüksek korozyon direnci)

5. Mıknatıs Kaplama: NiCuNi, Zn, Siyah epoksi, Gri epoksi vb mıknatıs performansı tam olarak faydalanmak ve iyi toleransını kontrol etmek için, bazen mıknatıs kaplama Fosforizasyon kullanan veya geçici koruma için pasifleştirilir

6. Mıknatıslanmış yönü: bu mıknatıs tasarımına bağlıdır. En iyi performansı almak için, manyetik sapma göz ardı edilemez.

7. Mıknatıs tolerans: Motor mıknatıslar bir çok kademeli bir mıknatıs yapılır ve küçük tolerans hava boşluğu azaltmak ve bir halka monte edilmesi çok önemlidir.

Çin mıknatıslar Soure Malzeme Limited, düz fırçasız motor, DC Motor, AC motor, step motor, servo motor, senkron motor için mıknatıs gibi motorlu mıknatıs imalatı, deneyim açısından zengindir; mini motor veya özel motor için mıknatıs; yüksek nem yüksek sıcaklık için mıknatıs; Düzenli şekil veya düzensiz shape.You için mıknatıs daha fazla bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Mühendislerimiz de teknik yardım sağlamaya hazırız.

Contact information
China Magnets Source Material Limited
Tower B, Qiongzhu Building,
Huawang Rd,Longhua District,
Shenzhen,China
Tel: +86 755 28174720
Fax: +86 755 28174720