Bulunduğunuz konumu: Ana Sayfa > Ürünler > MANYETİK UYGULAMA > 详情

Manyetik Akı Kaçak Daimi Mıknatıs (MFL) Petrol Boru Hattı için mıknatıslama Cihazı

Tahribatsız denetimler Manyetik Akı Kaçak (MFL) petrol ve doğal gaz boru hattı kusurları çeşitli algılamak için en yaygın kullanılan algılama yöntemidir. MFL sistemi mıknatıslanma cihaz, boyunduruk ve salon sensörlerden oluşur. Onun çalışma prensibi (çizim aşağıdaki gibi): öncelikle, mıknatıslama cihazdan güçlü manyetik kuvvet tarafından boru hattı algılama aralığı cezbetmek için. boru hattı duvara kusur olduğunda kaçak manyetik alan görünecektir. İkincisi, kusur büyüklüğü ve konumu test akıma salon sensörler tarafından toplanan MFL sinyalini dönüştürmek.

Mıknatıslanma MFL için ilk adımdır ve boru hattı test alanı yeterli manyetik alan sinyalleri üretebilir belirler. Mıknatıslanma cihaz genellikle yüksek manyetik enerji ürün, küçük hacimli, hafif ve gerekli hiçbir harici güç onun farklı özellikleri nedeniyle böyle bir ferrit, Alnico, SmCo ve NdFeB mıknatıs gibi kalıcı mıknatıs, kullanır. (Seramik) Ferrit ucuz ama düşük Br; Alnico yüksek Br ama düşük zorlayıcı kuvvet; samaryum kobalt ve neodimyum demir bor içeren nadir toprak mıknatıs yüksek zorlayıcı kuvvet ve kalıcılığa ama pahalı.

Farklı daimi mıknatıslar için, manyetik devre manyetik özelliklerine göre dizayn edilmelidir manyetik devre optimum ulaşır, böylece, avantajları tam oyun vermek. Yüksek remanence ve düşük Koersivite manyetik malzeme için, bir uzatılmış mıknatıs benimsemeli; aksine, bu güdük mıknatıslar benimsemelidir. Mıknatıslanma etkisi gereksinimlerini karşılamak edemez ve Coercivity ihtiyacını karşılayabilir (genellikle genişlik ve kalınlık) kalıcı mıknatısların boyutunu artırarak, artış yapamıyorsanız. MFL mıknatıs için ortak sınıflarda N38, N42, N45 ve N50M vardır, böylece 40x20x10mm, 25x25x25mm, 40x25x10mm ve 45x45x45mm ve boyutları. Biz de manyetik akı kaçak testi için yayı (segment), halka ve silindir tipi mıknatıs imalatı.

Çin Mıknatıslar Kaynak Malzeme Ltd MFL mıknatıslar için uzun yıllar üretim tecrübesi vardır; Mıknatıslar Pasifik deniz dibi boru hattının saptanması için uygulanmıştır. Eğer böyle bir gereksinimi varsa, bizimle temas kurmaktan çekinmeyin lütfen.

Contact information
China Magnets Source Material Limited
Tower B, Qiongzhu Building,
Huawang Rd,Longhua District,
Shenzhen,China
Tel: +86 755 28174720
Fax: +86 755 28174720